Atdhe Nuhiu e mbyll me ‘het-trik’ sezonin në Championship

Sulmuesi i Kombëtares së Kosovës, Atdhe Nuhiu e ka mbyllur sezonin në mënyrën më të mirë të mundshme.

Ai shënoi tri gola në fitoren e thellë të skuadrës së tij, Sheffield Wednesday, 5 me 1 ndaj Norwich Cityt.

Nuhiu shënoi në minutat; 14’të, 60’të dhe 90’të. Në këtë sezon, Nuhiu ka shënuar 14 gola, duke llogaritur edhe Kupën FA.

Ndërsa, skuadra e tij e mbylli në pozitën e 15’të me 57 pikë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP