Zaev: Deputetët e LSDM-së janë kundër që Bogov përsëri të jetë guvernator i BPRM-së

Grupi parlamentar i LSDM-së nuk e pranon propozimin e kryetarit të shtetit, Gjorgje Ivanov që guvernator i Bankës Popullore të jetë Dimitar Bogov, informoi sot nga Dojrani kryeministri i shtetit Zoran Zaev, transmeton Portalb.mk.

Ai informoi se në fund të marsit ka pasur takim me kryetarin e shtetit, Gjorgje Ivanov ku të dy vendosën që së pari duhet të diskutohet me guvernatorin aktual se a do të pranojë edhe një herë kandidaturën për guvernator.

Megjithatë, më nuk është biseduar me Ivanovin në lidhje me këtët temë, ai ka vendosur që ta propozojë Bogov në Kuvend pa i treguar Zaevit që ta shoh se a pranojnë shumica parlamentare që duhet ta zgjedh njeriun e parë të Bankës Popullore.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP