Princesha Charlotte ka një rol special në dasmën e xhaxhait të saj, edhe pse vetëm 3 vjeç

Të gjithë po flasin për dasmën mbretërore. Kanë mbetur edhe pak ditë dhe ndërkohë detajet e ceremonisë madhështore janë zbuluar dalëngadalë. Për shkak të shtatzënisë së Kate, dyshja simpatike Princ George dhe princesha Charlote, nuk kanë qenë në qendër të vëmendjes së mediave, por me lindjen e princ Louis-it dhe me dasmën e xhaxhait , Princ Harry-it, erdhi momenti i tyre, shkruan Bordo.al. 

 

Sipas Revistës People, 3-vjeçarja është zyrtarisht shoqëruesja speciale e nuses. Charlote në dasmën e Harry-it është më me eksperiencë, pasi ka mbajtur po të njëjtin rol edhe në dasmën e tezes së saj, Pippa Middleton, së bashku me vëllanë, Princi George. Fotot e tyre ishin të adhurushme, ku pavarësisht se ishin ende të vegjël në moshë e kishin kuptuar rolin e tyre.

Dasma mbretërore do të mbahet në 19 Maj. Çifti ka konfirmuar që do të jetë një dasmë me një numër të madh të të ftuarve, por jo aq sa e princ William dhe e Dukeshës Kate, pasi kanë preferuar diçka më private. Gjithashtu, në ndryshim nga dasma e parë, kësaj here në ceremoni nuk do të jetë i ftuar asnjë politikan.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP