Nesër në Çair do të ketë regjim të përkohshëm të komunikacionit

Komuna e Çairit informon të gjithë qytetarët se me rastin e organizimit të mini-maratonës “Të vrapojmë për shn’et”  nesër do të vendoset regjim i përkohshëm për qarkullim në komunikacion, përcjell Portalb.mk.

Nga shërbimi për informim i komunës bëjnë të ditur se në periudhën prej orës 11:00 deri në ora 15:00 nesër e shtunë data 5 maj, nuk do të lejohet qarkullimi i automjeteve në rrugën “Kemal Sejfulla”, si dhe nuk do të lejohet parkimi i veturave në krosinë e fundit të bulevardit nga të dyja anët e rrugës.

Nga komuna e Çairit po ashtu rikujtojnë qytetarët se në rast të parkimit të automjetit në kohën dhe lokacionin e përmendur, automjeti do të largohet nga ana e shërbimit- merimangë dhe pronarët e automjeteve do të ballafaqohen me ndëshkimet ligjore në pajtueshmëri me ligjin.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP