Gazetari me protestë ndaj Selmanit dhe Popovskit: Kjo është dyfytyrësi, për çfarë liri në media flasim me 300 euro rrogë? (Video)

Panel diskutimi i djeshëm me rastin e Ditës botërore të lirisë së mediave për një moment u tensionua kur fjalën e mori Edin Hajdarpashiq nga televizioni 24. Ai u tha kryetarit të Shoqatës së Gazetarëve të Maqedonisë (SHGM), Naser Selmanit dhe ministrit Robert Popovskit se ulja dhe diskutimi për lirinë e mediave është për standardet e Norvegjisë, në kohën kur gazetarët e Maqedonisë marrin 300 euro rrogë, transmeton Portalb.mk.

“Të mos ua prish debatin me këtë, mos ju pengoj? Selmani, a je në anë tonë apo të atyre? Lufton për të drejtat e gazetarëve ose për projektet e shoqatës? Njerëzit pas meje marrin ka 300 euro rrogë”, tha mes tjerash Edin Hajdarpashiq.

Video nga TV 21

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP