Hije në zemër

Kam një hije në zemër e nuk zbardhet

E marr rrugën malit e qaj, e qaj mbi gardhet

Të më turbullohet shikimi e mos ta shoh shpinën

S’dua  të, të  them rrugë e mbarë  në kët  stinën

 

E strukur si  jetime dhe shikimet drejt  rrugës më ngelën

Të më  ç’faqet nuri yt, ngase shumë  pranvera u tretën

Më dhe besën se shumë shpejt do kthehesh

Lutem natë e ditë për ty, që larg meje të mos prehesh

 

Nga Nexhat Bexheti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP