Tetovë, filloi rrënimi i shtëpive në afërsi të Gjykatës (FOTO)

Shtëpitë që kanë penguar hapjen e bulevardit të Ilindetit në qytetin e Tetovës kanë filluar të rrënohen gjatë natës së mbrëmshme.

Portalb mëson se komuna e Tetovës ka rritur një marrëveshje me pronarët e dyqaneve dhe gjatë natës së mbrëmshme ka filluar m rrënimin e të njëjtave.

Bulevardi i Ilindetit filloi të ndërtohet gjatë vitit 2006 dhe shtëpitë në afërsi të Gjykatës janë pengesë q ky bulevard të jetë i kompletuar.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP