Xhaferi: Nuk ngutem për nënshkrimin e ligjit të gjuhëve

Kreu i Kuvendit Talat Xhaferi nuk ka precizuar se cili është plani rezervë i tij për fuqizimin e ligjit për përdorimin e gjuhëve. I pyetur nëse dhe kur do ta dërgojë ligjin për publikim në Gazetën Zyrtare, Xhaferi tha se për këtë nuk është i kufizuar nga koha, njofton Alsat M.

Tashmë disa javë, ligji për gjuhët edhe pse mori votat e shumicës në Kuvend, nuk mori dekretin e presidentit dhe nuk është shpallur në Gazetën Zyrtare.

Këtu ishim për çështje tjetër. Mendoj se nuk është, së pari korrekte që të ndërrojmë temën. Mendoj se jam deklaruar qartë për atë punë. Nuk jam i ngarkuar me afate kohore sepse nuk ka kufizim kohor – deklaroi Talat Xhaferi, kryetar i Kuvendit.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP