Vullnetari rrezikoi të mbytet gjatë kërkimit të policëve në lumin Lepenec (VIDEO)

Një vullnetar i angazhuar në operacionin në kërkim të dy pjesëtarëve të Policisë së Kosovës, të zhdukur që nga e shtuna në mbrëmje pas aksidentit me veturën zyrtare, me të cilën dyshohet se ranë në ujërat e Lepencit, ka rrezikuar jetën në lumin e rrëmbyeshëm.

Kamera e KALLXO.com ka kapur momentet dramatike kur vullnetari ishte në rrezik për jetën teksa po merrte pjesë në operacionin e kërkimit të policëve të zhdukur.

Rasti ka ndodhur në momentin kur kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ishte në Shtabin e Emergjencës, duke biseduar me zyrtarët e Policisë e të FSK-së rreth operacionit që po zhvillohet që nga e shtuna në mbrëmje.

Siç shihet në pamjet e KALLXO.com, vullnetari shpëton në çastet e fundit për shkak se ishte i rrezikuar nga uji i rrëmbyeshëm i lumit Lepenc.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP