Leo Mesi theu 10 rekorde në La Liga këtë vit

Leo Messi apo siç njihet nga fansat e Barcelonës si mbreti i futbollit këtë vit ka fituar përsëri titullin e La Ligës me klubin e tij aktual Barcelona.

Reprezentuesi i Argjentinës edhe këtë vit ka qenë i hatashëm për klubin e madh spanjoll, shkruan Gazeta Blic

Përveç golave që i ka realizuar deri me tani 32, më shumë se çdo futbollist tjetër në një ligë nacionale ai këtë vit po ashtu ka edhe asistime më së shumti.

Por këto dy të arritura nuk janë të vetmet për pesë herë fituesin e “Topit të Artë” ai ka arritur edhe disa rekorde të cilat futbollistët tjerë mundën vetëm t`i shikojnë me sy.

Messi po ashtu është lojtari i cili ka shënuar më së shumti gola nga gjuajtjet e lira, 6 gola, po ashtu ai ka shënuar gola më shumë se çdo kush tjetër jashtë zonës së 16 metershit, e po ashtu është edhe lojtari që ka krijuar më së shumti raste për bashkëlojtarët

Ja 10 rekordet këtë vit të jashtëtokësorit Messi./Gazeta Blic

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP