Aksident në rrugën Kumanovë-Likovë, lëndohen dy minoren

Dy persona të moshës së mitur kanë përfunduar me lëndime në trup, pasi që janë goditur nga një makinë në rrugën rajonale Kumanovë- Likovë.

Siç njoftojnë nga policia, ngjarja ka ndodhur rreth orës 20.10, kur makina “Volkswagen Touareg”, e drejtuar nga Xh.A (51), nga fshati Likovë, ka goditur një karrocë në të cilën kanë qenë, A.M (17) nga fshati Llopatë dhe 14-vjeçari nga fshati Sllupçanë.

Tek A.M janë konstatuar lëndime të lehta trupore, ndërsa tek 14-vjeçari, janë konstatuar lëndime të rënda, thyerje të dy krahëve, dhe për shkak seriozitetit të lëndimeve është dërguar për kurim në Qendrën urgjente në Shkup.

Hetim në vendngjarje ka bërë ekip i SPB Kumanovë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP