Rasti “Monstra”, protesta: viktimat asnjëherë nuk do të harrohen

Sot para Gjykatën Penale në Shkup një grup i qytetarëve kanë protestuar për rastin “Monstra”, respektivisht vrasjen e pesëfishtë në Liqenin e Smillkovës”, njofton Portalb.mk.

Protestuesit kërkuan që të mos harrohen viktimat.

*******************************************************************

10:00 – Një grup i qytetarëve sot në orën 13:00 do të protestojnë para Gjykatës Penale në Shkup. Paralajmërimi për protestën u bë në rrjetin social “facebook” nga “Drejtësi për viktimat e Liqenit të Smillkovës”, transmeton Portalb.mk.

“Protestë qytetare- Drejtësi për viktimat e Liqenit të Smillkovës. Të paharruar. Drejtësi për Filip Sllavkovskin, Aleksander Noqevskin, Cvetanço Ackovskin, Kire Triçkovskin dhe Borçe Stevskovskin”, thuhet në paralajmërimin e protestës.

DOSJE “Monstra”: 6 vjet në kërkim të zbardhjes së rastit së vrasjes makabre pesëfishe

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP