Merkel: Të gjitha shtetet e Ballkanit Perëndimor kanë perspektivë evropiane

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, tha se është e bindur se të gjitha vendet e Ballkanit Perëndimor kanë perspektivë evropiane dhe se ato mund të bëhen anëtare të BE-së një ditë.

“Gjermania dëshiron të mbështesë, Gjermania dëshiron të jetë e dobishme”, tha Merkel përpara takimit me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, në Berlin, njofton REL.

Rama: Privimi nga BE-ja mund të ushqejë radikalizmin islamik

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP