Pasagjerja gjobitet me 500 dollarë për mollën që e mori në fluturim

Agjencia e Doganave dhe e Mbrojtjes Kufitare të SHBA-ve shqiptoi një gjobë prej 500 dollarësh për pasagjeren e cila nuk e kishte deklaruar një mollë që kishte marrë falas në aeroplan, transmeton Anadolu Agency (AA).

Gruaja u gjobit pasi në çantën e saj u gjet një mollë, të cilën ajo e mori në fluturimin nga Parisi.

Kristal Tadlock, për median amerikane në Denver deklaroi se mollën e kishte marrë në fluturimin për në Minneapolis, por e kishte ruajtur për fluturimin e mëtejshëm për në Denver.

Pasagjerja rrëfen rastin se një zyrtarë e kishte pyetur nëse udhëtimi në Francë ishte i shtrenjtë dhe kur është përgjigjur me ‘po’, ai i ka thënë se tani udhëtimi do të jet edhe më i shtrenjtë pasi që është gjobitur me 500 dollarë.

Në formularin e deklaratës doganore, pasagjerët u pyetën nëse bartin çfarëdo fruti ose perime në vend.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP