Vdekja e Avicii si pasojë e një krimi? Flet autopsia

DJ suedez Avicii u nda nga jeta ditën e premte në Oman. Për ndarjen e parakohshme të tij nga jeta u bënë dy autopsi të pavarura nga njëra-tjetra për të zbuluar shkaqet reale të saj. Dy raportet e autopsive janë tashmë publike dhe Agjencia Franceze – Presse raporton se nuk ka asnjë shenjë që mund të vërtetojë dyshimet për një krim të mundshëm, transmeton Revista Class.

“Dy autopsi u realizuan me një diferencë prej një dite nga njëra-tjetra dhe mund të konfirmojmë se nuk ka asnjë shenjë kriminale për ndarjen e tij nga jeta.” – deklaroi një përfaqësues i ligjit në Oman.

Të shumtë kanë qenë kolegët fansat që janë shokuar nga ndarja nga jeta e tij në moshë fare të re. Avicii la një gjurmë shumë të madhe në insdustrinë e muzikës elektronike pasi i dhuroi publikut disa nga hitet më të ndjekura në histori.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP