Në mëngjes ka pasur tërmet në kufirin Maqedoni – Serbi

Sot në mëngjes ka pasur dridhje të dobëta në kufirin mes Maqeonisë dhe Serbisë, nënvizojnë institutet rajonale për gjeologji, gjeodezi dhe gjeografi, njofton Portalb.mk.

Tërmeti ka qenë me fuqi prej 2.3 shkallë sipas shkallës së Rihterit dhe është regjistruar disa minuta pas orës 06:00.

Epiqendra ka qenë në fshatin e Serbisë Lanik të Komunës së Preshevës.

Thellësia e goditjes është në 10 kilometra.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP