Ndahet nga jeta gazetarja nga Shkupi, Firdes Prevalla

Në Shkup mbrëmë ka ndërruar jetë Firdes Prevalla, gazetarja e njohur e Televionit të Maqedonisë – programi në gjuhën shqipe, e cila viteve të fundit ishte e pensionuar.

Ajo njihej me raportimet dhe emisionet e saj për tema të ndryshme sociale dhe të përditshmërisë.

Ka jetuar në Shkup dhe herë pas here edhe në SHBA, për shkak se një pjesë e familjes jetonte atje.

Nga familja Prevalla informuan se ceremonia e varrimit do të bëhet në ora 01.30 në varrezat e Butelit në Shkup.

Firdes Prevalla ishte bashkëshortja e dr.Shaban Prevallës, i njohur si deputet, viceguvernator i Bankës Popullore dhe profesor universitar.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP