Aksident i improvizuar në City Mall, MPB me porosi për maturantët (FOTO)

Ministria e Punëve të Brendshme në bashkëpunim me Kryqin e Kuq të Qytetit të Shkupit, Këshillit Republikan për Siguri të Komunikacionit dhe të Rrugëve dhe City Mall, sot e kanë realizuar trajnimin simulativ të aksidentit të trafikut, si pasojë nga konsumimi i alkoolit nga ana e maturantëve gjatë kohës së festimit të natës së maturës, njofton Portalb.mk.

“Simulimi ka për qëllim që ta ngrit vetëdijen e të rinjve për sjellje të vetëdijshme dhe të përgjegjshme, por edhe që të shihet dhe të jetë e sigurt se sistemi është i përgatitur dhe se mund t’u përgjigjet rasteve kur ndodhin aksidente trafiku”, njofton MPB.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP