Demolohet vetura e Petre Shilegovit dhe e bashkëshortes së tij

Ndonjë person i panjohur e ka demoluar veturën e kryetarit të Qytetit të Shkupit, Petre Shilegov dhe të bashkëshortes së tij, veturat kanë qenë të parkuara para ndërtesës në rrugën Helsinku, shkruan Makfaks, transmeton Portalb.mk.

Sipas informatave të Ministrisë së Punëve të Brendshme (MPB), mbrëmë në orën 23 e 10, Sh.J. (49) ka denoncuar se në periudhën prej orës 17 deri 22 në rrugën Helsinki, më saktë para ndërtesës janë demoluar dy vetura, e Petre Shilegovit “Audi K-5” dhe vetura e bashkëshortes së tij “Audi A5”.

Kryerësi i veprës, siç thonë nga MPB i ka demoluar veturat me ndonjë mjet të fortë. Policia njofton se është duke e kërkuar fajtorin.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP