Shpërthen zjarri në avionin me 274 pasagjerë, ulje të detyruar (FOTO)

Një avion me 274 pasagjerë në bord ishte në prag tragjedie pasi një prej motorëve krijoi probleme.

Avioni i ngrit nga aeroporti ndërkombëtar “Hartsfield-Jackson” në Atlanta, ku u detyrua të kthehej sërish pas 30 minutave, pasi zjarri dhe tymi i madh shpërtheu në një nga motorët e tij, transmeton TCH.

Fatmirësisht asnjë nga pasagjerët nuk u lëndua, të cilët u evakuuan me shpejtësi pas avioni bëri ulje të detyruar.

Vetëm dy ditë më parë, një pasagjere humbi jetën pas shpërthimit të motorit në një tjetër avion.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP