Dimitrov: Nuk ka kaluar as një vit nga 27 prilli, ku ishte Maqedonia atëherë, e ku është tani?

Ministri i punëve të jashtme Nikolla Dimitrov  për televizionin 24 tha se Maqedonia ka arritur përparim në pesë fusha nga Raporti i KE-së.

“Po e presim Han sonte të arrijë në Maqedoni dhe nesër  të na dorëzojë Raportin e progresit. Ka konstatime që vendi ka tejkaluar krizën më të rëndë politike qysh nga 2001. Ka nëntë fusha, Maqedonia ka arritur të përparojë në pesë, dhe në katër fusha është duke u punuar në reforma. Në periudhën e fundit të paralajmërimeve Maqedonia është vendi që më së shumti ka përparuar në raport me vendet tjera. Nuk ka kaluar as një vit nga 27 prilli, ku ishte Maqedonia atëherë e ku është tani?”, pyet Dimitrov.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP