360: Lojërat e fatit në Vrapçisht, bastoret e mbylluara ende punojnë

Vrapçishti është fshati më i madh në pjesën e Gostivarit të Pollogut. Fshat me kopsht, shkollë fillore dhe të mesme dhe me ekip të futbollit. Banorët janë krenarë për këtë, por jo edhe për shprehinë e fëmijëve të tyre që në vend të bankave shkollore, kohën e kalojnë në bastore.  Në këtë fshat ka më shumë turq dhe shqiptarë e më pas maqedonas, u bashkuan në iniciativë për mbylljen tyre, transmeton 360 shkallë, përcjell Portalb.mk.

“Kjo ishte iniciativë e një grupi të rinjve entuziast që e kundërshtuan hapjen e kazinos në Vrapçisht dhe pastaj protestuan për mbylljen e tyre. U blodhën 800 nënshkrime me të cilat qytetarët dëshmuan se e përkrahin iniciativën pa rezervë”, tha Fatmir Reshiti, organizator i protestave për 360 shkallë.

Banorët e Vrapshtit shpresonin se iniciativa do ketë sukses të plotë.

Iniciativa e qytetarëve të Vrapçishtit për mbylljen e bastoreve u përshëndet nga të gjithë, por qytetarët pas kamerave thonë se se bastoret përsëri fillojnë të punojnë në mënyrë ilegale.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP