Kuvendi i Kosovës nuk krijon komision për të dëbuarit turq

Kuvendi i Kosovës nuk ka arritur të votojë për futjen në rend të ditës propozimin e Grupit Parlamentar të LDK-së për formimin e një komisionit hetimor lidhur me dëbimin e gjashtë shtetasve turq nga Kosova, transmeton REL. 

Për këtë propozim nuk pati kuorum dhe në votim morën pjesë vetëm 59 deputetë.

Deputetët kanë debatuar për këtë çështje para se të votonin mirëpo nuk janë pajtuar lidhur me atë se kush duhet të udhëheqë komisionin në fjalë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP