Dhuna ndaj Selës, ja çfarë tha Muhamed Zekiri në seancën e sotme gjyqësore

“Deputeti i VMRO-DPMNE-së, Vllatko Gjorçev, ka qenë i pranishëm kur sulmuesit e kanë ndarë deputetin Ziadin Sela nga grupi i deputetëve të cilët më 27 prill kanë qenë në sallën për konferencë për shtyp”, deklaroi deputeti i LSDM-së, Muhamed Zekiri, i cili ka dëshmuar në rastin për tentim vrasjen e Selës, njofton Portalb.mk.

“Aq sa e mbaj mend, Sela ka qëndruar në këmbë, por është rrëzuar në momentin kur sulmuesin e ndanë nga turma”, tha Zaev.

I akuzuari Aleksandar Janevski, të cilin Zekiri e përmendi si një ndër personat që e kanë nxjerrë Selën nga salla, në mënyrë të kryqëzuar e ka pyetur deputetin.

“Thatë se unë e kam kapur për dore zotëri Selën, por për cilën? Të djathtë ose të majtë?”, pyeti i akuzuari Janevski, ndaj të cilës Zekiri tha: “Më duket se për të djathnën”.

Zekiri ta se e ka thënë atë që e ka parë më 27 prill të vitit 2017.

“E tregova momentin kur Sela është tërhequr, i njoha dy, ndërkaq i treti, mbante maskë në kokë, e përshkrova. U zbraz salla kur e tërhoqën Selën jashtë, ndërkaq më pas nuk e kam parë se çfarë ka ndodhur. Çdokush mund të ketë teori të tij, tregova se çfarë pash. Me fjalë ofenduese është theksuar dhe emri im, më kërkuan lartë derisa e sulmuan kolegun Pavle Bogoevski”, tha Zekiri.

Dhuna ndaj Selës, ja çfarë tha Abdylfetah Alimi në seancën e sotme gjyqësore

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP