Maqedoni, pritet shtrenjtimi i naftës dhe benzinës

Çmimet me pakicë të derivateve të naftës nga mesnata do të shtrenjtohen për gjysmë, respektivisht një denarë. Benzina shtrenjtohet për gjysmë denari derisa nafta për një denarë.

Sipas vendimit të Komisionit Rregullator të Energjetikës, çmimi i ri i Eurosuper BS-95 do të kushtoj 68 denar, Eurosuper BS-98 do të kushtoj 69.50 denar. Eurodizeli do të shitet për 60 denar për litër, derisa vaji i lehtë për amvisëri do të shitet për 48.50 denarë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP