Vendosen dy përmendore të reja në një park në Kisella Vodë

Dy përmendore të reja janë paraqitur në një park në Kisella Vodë, në afërsi të Shtëpisë së Kulturës i cili përpara dy viteve është rinovuar nga udhëheqësia paraprake e komunës, njofton Portalb.mk.

Këngëtarët e këngëve popullore, Nikolla Badev dhe muzikanti Pece Atanasovski, i cili tanimë ka përmendore në Prilep janë personazhet që janë vendosur në mes parkut, në afërsi të një fontanës.

Nga komuna për “Fokus” shkurt kanë thënë se përmendoret janë porositur dhe përpunuar nga udhëheqësia paraprake, ndërkaq ata vetëm është dashur që t’i vendosin. Megjithatë, ata nuk kanë treguar se sa para kanë kushtuar të njëjtat.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP