Pse është i rëndësishëm ligji për gjuhët? Jepni mendimin tuaj në anketën publike

DIALOG – qendra per Demokraci deliberative nga Prilepi në kuadër të projektit të financuar nga Bashkimi Evropian “vlerësimi i ndikimit të rregullativës për përdorimin e gjuhëve”, ka hapur anketën publike në lidhje me rëndësinë e ligjit për përdorimin e gjuhëve në Maqedoni, njofton Portalb.mk.

Anketën mund ta mbushni: KËTU

One thought on “Pse është i rëndësishëm ligji për gjuhët? Jepni mendimin tuaj në anketën publike

  1. Për shkak se ndjehemi pak më të barabartë, dhe sa më të barabartë të jenë etnikumet, aq më shpejtë përparon shteti, e jo të merren me t
    ë drejtat elementare njerëzore kur njeriut i takojnë që nga lindja, por njerëyit të merren me zhvillim të përgjithshëm e përparim në çdo sferë, ndryshe, fundoset shoqëria e shteti!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI MOBIL