Maqedoni, traktoristi me drunj të vjedhur i ikë policisë, më pas kapet në oborrin e shtëpisë

SPB Strumicë ka dorëzuar padi penale kundër A.T. (27) nga fshati Oravicë i Radovishit për shkak të dyshimeve për kryerjen e veprës penale “mbulim” në lidhje me veprën penale “vjedhje”, njofton Portalb.mk.

“Më 30.03.2018 në ora 19:05 në fshatin Oravicë shërbimet policore janë përpjekur që ta ndalojnë një traktor, të cilin e ka drejtuar i paraqituri. Ai nuk ka ndaluar, e ka ndërruar drejtimin e lëvizjes dhe ka ikur. Pas ndërmarrjes së masave, traktori është gjetur në fshatin Oravicë në oborrin e shtëpisë së S.J. Më pas, traktori është gjetur i ngarkuar me drunj për ngrohje, të cilat i paraqituri i ka poseduar pa dokumentacion”, thonë nga policia.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP