Mediat në Angli të sigurta: Ja ku transferohet Bale

Thashethemet për transferimin e Gareth Bale te Interi sa shkojnë e rriten.

Tani janë mediet në Angli që konfirmojnë se marrëveshje Inter-Real Madrid për Gareth Bale mund të arrihet.

Ishte ‘Independent’ që raportoi fillimisht, ndërsa tani ‘SkySport’ thotë se Inter do të transferojë Bale në fund të sezonit.

Problemi fillestar te kjo marrëveshje, është kostoja e lartë e Bale, por Inter falë raporteve të mira me Real Madrid, shpreson të arrijë një marrëveshje të pranueshme.

Bale po kalon kohën më të vështirë të Real Madrid që nga transferimi nga Tottenham në vitin 2013./Lajmi.net/

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP