Mike Pence, Rusisë: Jeni në anën e gabuar të historisë

Zëvendëspresidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, gjatë një konference për media, ka thënë se Rusia është rreshtuar gabim, kur është pyetur se cilat janë komentet e tij për qëndrimet e Rusisë në raport me Sirinë, njofton Klan Kosova.

“Rusisë i them se jeni në anën e gabuar të historisë”, ka pohuar Pence.

“Është koha për Rusinë që ta marrë mesazhin që e dha mbrëmë Donald Trump. Ju njiheni nga shoqëria të cilën e mbani”.

“Dhe Rusia ishte pajtuar të jetë garantues e marrëveshjes për largimin e armëve kimike dhe tani shohim brutalitetin e këtij monstrumi në Damask dhe kuptojmë se Rusia e ka mbështetur këtë regjim brutal”.

“Është koha që Rusia të na bashkohet kundër këtij regjimi. Sepse Rusia dhe Irani janë në anën e gabuar të historisë”.

SHBA-të, Franca dhe Britania filluan me sulme mbi objektivat kimike në Siri (VIDEO)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP