Paditet një person që ka mashtruar se jep viza pune për në Kanada

Prokuroria ka ngritur padi penale për D.M.(36) nga qyteti i Prilepit për shkak të ekzistimit të dyshimeve për kryerjen e veprës penale mashtrim.

Gjatë vitit 2017 i padituri dyshohet se ka ndërmjetësuar dhënien e vizave të punës për në Kanada, ndërsa për shërbimin e kryer ai merrte nga 2 000 deri në 3 000 euro. Nga personi i lartëpërmendur janë dëmtuar disa persona.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP