Ambasadorja britanike: Britania nuk është e përfshirë në sulmin kimik

Ambasadorja britanike në Kombet e Bashkuara, Karen Pierce tha sot se Britania nuk ishte e përfshirë në sulmin e dyshuar kimik në Siri, duke hedhur poshtë akuzat e Ministrisë ruse të Mbrojtjes.

“Është një gënjeshtër groteske, e plotë, është lajmi më i keq i rremë që kemi parë ndonjëherë nga makineritë propagandistike ruse”, u tha gazetarëve Pierce.

Rusia sot e ka akuzuar Britaninë e Madhe se është e përfshirë në sulmin me armë kimike në Duma të Sirisë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP