Shqipëria, miqësore me Uellsin më 20 nëntor

Shorti i Ligës së Kombeve përcaktoi Shqipërinë në të njëjtin grup me Izraelin e Skocinë, i vetmi me 3 skuadra për edicionin e parë të kompeticionit më të ri për kombëtaret europiane.

Për këtë arsye, duke qenë se Kombëtarja kuqezi do të zhvillojë më pak ndeshje sesa të tjerat, në periudhën mes shtatorit dhe dhjetorit të këtij viti, Federata Shqiptare e Futbollit ka arritur akordin me homologen e saj uellsiane për të zhvilluar një takim miqësor më 20 nëntor, transmeton TCH.

Ndeshja do të luhet në “Elbasan Arena”. Ndërkohë FSHF ka paralajmëruar tratativat edhe me një tjetër kombëtare, ende e papërcaktuar, për të zhvilluar një tjetër ndeshje miqësore në këtë hapësirë kohore.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI MOBIL