Ambasadori rus: Nëse detyrohemi, do të përgjigjemi me masa reciproke

Paralajmërojmë se, nëse ndjekin hapa të tjerë që çojnë drejt eskalimit të mëtejmë mes marrëdhënieve tona, do të jemi të detyruar të përgjigjemi me masa simetrike, deklaroi dje ambasadori rus, Oleg Shçerbak, transmeton Portalb.mk.

Duke u përgjigjur në pyetjen e gazetarëve pas vendosjes së luleve në përmendoren e Jurij Gagarin në Shkup, Shçerbarg tha se dëbimi i diplomatit rus nga Maqedonia ishte hap i shpejtuar pa u hetuar detajisht ajo që e ka deklaruar pala britanike.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP