Marcelo: Ne nuk jemi Barcelona, jemi Real Madridi

Anësori i Real Madridit, Marcelo, nuk ka hezituar që të tallet me Barcelonën pas kualifikimit në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve.

Ishte një vendim kontravers i gjyqtarit anglez Oliver ai që i dha mundësinë Ronaldos për të shndërruar një penalti në gol vendimtar për 4-3 dhe rezultatin e përgjithshëm pas dy sifdave në favor të Los Blancos, transmeton Telegrafi.

Marcelo ishte i përfshirë në disa fërkime me lojtarët e Juventusit në zonë pas akordimit të penaltisë në minutën e fundit të shtesës.

“Kemi dhënë gjithçka për t’u kualifikuar”.

“Ajo ishte një penalti e qartë. Telashe nga Juventusi? Nuk do të na ndodhte neve ajo që i ndodhi Barcës sepse ne jemi Real Madridi”, tha Marcelo, e citon Marca.

 Real Madridi u vë në vështirësi nga Juventusi pasi Bianconerët shënuan tri gola dhe rikuperuan disavantazhin nga ndeshja e parë.

Reali në gjysmëfinale mund të takohet me Romën, Liverpoolin ose Bayernin.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP