Pacolli nesër pret në takim kryediplomatin grek, Koxias

Ministri i Punëve të Jashtme, Behxhet Pacolli, do të jetë nikoqir i homologut të tij grek, Nikos Koxias, në kuadër të vizitës së tij zyrtare në Kosovë. Takimi në mes të kreut të diplomacisë greke Koxias dhe atij kosovare, Pacolli do të zhvillohet nesër, në objektin e Ministrisë së Punëve të Jashtme me fillim në ora 14:40.

Pas takimit, të dy ministrat do të kenë një konferencë të përbashkët për media, e cila fillon në ora 15:30, transmeton Klan Kosova.

Shefi i diplomacisë greke po qëndron sot për vizitë në Beograd ku është takuar me presidentin serb, Aleksandar Vuçiq me të cilin kanë folur  për problemet në zbatimin e Marrëveshjes së Brukselit.

Greqia nuk do ta njohë pavarësinë e Kosovës

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP