Donev pret që nesër të votojnë 61 deputetë për ta rrëzuar Qeverinë

Deputetët e VMRO-DPMNE-së dhe koalicioni janë të përgatitur që me diskutim t’i deklarojnë të gjitha faktet dhe argumentet kundër qeverisjes 10 mujore të qeverisë aktuale, deklaroi sot koordinatori i VMRO-DPMNE-së, Dragan Donev, pasi që nesër për në ora 11 edhe zyrtarisht është caktuar seancë për mosbesimin e Qeverisë, me kërkesë të opozitës, njofton Portalb.mk.

Danev ka apeluar deri te të gjithë deputetet që në votimin e nesërm ta vendosin përpara interesin e të gjithë qytetarëve të Republikës së Maqedonisë dhe jo të partisë dhe personal.

“Nëse i kanë ato interesa, jam i sigurt se do të kemi mbi 61 vota”, tha Danev.

Është rëndë që nesër të përkrahet kërkesa e VMRO-DPMNE-së, që është e votuar nga 41 deputetë, edhe pse grupi parlamentar numëron më shumë.

Nesër do të votohet mosbesimi i Qeverisë

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP