Humb jetën një punëtor në Gostivar, e ka shtypur eskavatori

Një burrë 46-vjeçar nga fshati Llakavicë ka vdekur pasi që gjatë riparimit të një eskavatorit, i njëjti e ka shtypur në pjesën e gjoksit, informojnë nga policia, njofton Portalb.mk.

Fatkeqësia është paraqitur në polici dje në orën 14:10, ndërkaq ka ndodhur në fshatin Bellovishtë të Gostivarit.

Ashtu siç kumtoi MPB, mjeku i Qendrës Mjekësore në Gostivar e ka konstatuar vdekjen e 46-jeçarit A.R., ndërkaq në vendin e ngjarjes ka bërë ekspertizë prokurori publik dhe ekipi i Stacionit Policor të Gostivarit, por edhe inspektori i punës nga Inspektorati Shtetëror për Punë.

Me urdhër të prokurorit publik, trupi i të ndjerit është dërguar për autopsi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP