Një herë në jetë

Ndodh vetëm një herë, jo dy,

çastet zhduken si ëndërr,

rendin në jetë shumë shpejt.

Ndodh vetëm trimat, më të fortët, të vërtetët,

dhe kur çasti troket për ty,

mos e lërë të të shpëtoje.

Një pulitje sysh, dashuria zhduket,

çasti tretet, një tingëllimë e shurdhët,

Në kokën tënde mbetet.

Zemra e di kur fati pëshpërit,

në veshin tënd…

Oh kurrë mos u frikëso mike e dashur,

Në fund të fundit ia vlen çdo çmim,

pengese a pasuri e humbur qoftë,

kur dashuria triumfon

kur dashuria e vërtetë troket,

Por vetëm njëherë…

Shkruan: Eroll Velija

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP