Kalojnë 70 vite martesë dhe çifti vdesin në të njëjtën ditë

Ngjason me historinë e filmit “The Notebook”, por kjo është e vërtetë, duket si legjendë, por është historia e vërtetë e dy të moshuarve që u larguan nga jeta më 25 janar,  me pak orë diferencë  nga njëri tjetri.

Pas 70 vitesh martesë, Albania Valori 92 vjeç dhe Angiolo Cei, 94, humbën jetën për shkak të moshës së shtyrë. Ishin martuar në vitin 1949 dhe jetonin në San Miniato.

Kishin tre fëmijë dhe disa nipër e mbesa, shkruan Huffpost Albania vdiq e para, në dhomën e saj, gjatë natës.

Bashkëshorti i saj ishte i shtruar në spital dhe nuk ishteinformuar për humbjen e së shoqes. Ndodhi gjithçka në distancë, në një pasdite dimri. Ata u varrosën në të njëjtën orë, në të njëjtin vend.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP