Maqedoni, paralajmërohet investim i ri në Zonën Industrialë Bunarxhik

Qeveria e Maqedonisë, në seancën e djeshme e miratoi vendimin për përcaktimin e periudhës së dhënies me qira të tokës ndërtimore në Zonën industriale zhvillimore Shkupi 1 dhe vlerën e shumës, me projekt-marrëveshje për dhënie afatgjate të tokës ndërtimore me  Shoqërinë për Prodhimtari, Tregti dhe Shërbime BAUMER SHPKNJ Shkup, kompania amë e së cilës është Baumer Holding Ag nga Zvicra.

Kjo është përkrahja e dhjetë e huaj sipas programit të ri për përkrahje të planit ekonomik të Qeverisë së RM-së.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP