Ambasadori rus i priti përkrahësit e diplomatit të dëbuar (VIDEO)

Rreth pesëdhjetë qytetarë dhe anëtarë të partisë Maqedonia e vetme, sot pasdite u mblodhën para Ambasadës së Rusisë në Shkup për t’i dhënë përkrahje diplomatit rus i cili u dëbuar nga Maqedonia me vendim të Ministrisë së Punëve të Jashtme, në lidhje me rastin e helmimit të argjendit Skripal, transmeton REL,  përcjell Portalb.mk.

Në protestë u drejtua kryetari i partisë Maqedonia e vetme, Janko Baçev, i cili theksoi se “Maqedonia nuk dëshiron NATO-n”, por dëshiron të hyjë në Bashkimin Euro aziatik të Rusisë.

“Këtë lidhje të Maqedonisë me Rusinë nuk mund ta ndalojë askush”, tha Baçev.

Ambasadori rus në Maqedoni, Oleg Shçerbak, i priti pjesëmarrësit në protestë para ambasadës dhe i falënderoi për përkrahjen.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP