Kryetari i Gjykatës Penale në hapjen e ndërtesës së re, Xholev: Bukuria vjen nga brenda

Në hapjen e ndërtesëssë re të Gjykatës Penale ishin të pranishëm gjykatës, avokatë dhe prokurorë, transmeton Portalb.mk.

Kryetari i Gjykatën Penale, Ivan Xholev tha se ndërtesa e re do të thotë edhe fillim i ri.

“Gjykata Penale u bë edhe me objekt të ri. Ndërtesa ka 25 salla gjyqësore, përmes 100 zyra, garazhë nëntokësore dhe sistem bashkëkohor për mbikëqyrje dhe teknikë kompjuterësh. Unë do të thoja, bukuria vjen prej brenda, e jo nga jashtë. Gjykata e re bukurinë do ta krijojë nga brenda. Ne të punësuarit në gjykatë duhet ta ndryshojmë perceptimin për gjykatën dhe qytetarët ta deklarojnë si gjykatë të drejtësisë. Të pafajshmëve t’u mundësohet drejtësia dhe të dënohet krimineli. Kemi ndërtesë të re, për fillim të ri”, tha Xholev.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP