Fëmijët e familjeve që marrin ndihmë sociale nuk do të paguajnë participim për barna

Me propozim të Ministrisë së Punës dhe Politikës Sociale të Ministrisë së Shëndetësisë, Qeveria e ka shqyrtuar dhe miratuar Informimin për lirimin nga pjesëmarrja (participimi) gjatë shfrytëzimit të shërbimeve shëndetësore të personave deri më 18 vjet, familjet e të cilëve janë shfrytëzues të të drejtës së ndihmës sociale, njofton Portalb.mk.

“Qeveria e Maqedonisë e ka shqyrtuar dhe miratuar informatën për mbështetjen e projektit për Rehabilitim dhe Automatizim të objekteve ekzistuese për furnizim me ujë për pije në Komunën e Probishtipit, dhe e ka shqyrtuar dhe pranuar Planin Aksionar për realizim të këtij projektit infrastrukturor, i cili do të realizohet me ndihmë financiare të Qeverisë dhe me donacion që Komunës së Probishtpit ia ka ndarë Republika e Sllovenisë”, thonë nga Qeveria.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP