Kostume tradiocionale në videoklipin zyrtar të Bushpepës “Mall” (VIDEO)

Është publikuar sot videoklipi zyrtar i këngës “Mall” të Eugent Bushpepës, që përfaqëson Shqipërinë në Eurovision, transmeton Koha.net.

Kënga fituese e Festivalit të 56 në RTSH vjen me një videoklip monokrom, me kostume tradicionale shqiptare.

Valltarët kanë të veshur fustanellën, xhubletën e jelekun.

Me ide e regji të Ajola Xoxës, fotografi të Arianit Gjonbalaj, produksion të Animapictures, “Mall” do të prezantojë Shqipërine për të 15-in vit rradhazi në organizimin prestigjioz europian që sivjet mbahet në Lisbonë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP