50 mijë euro në vit shpenzohen për mirëmbajtje të përmendoreve të “Shkupi 2014”

34 përmendoret e projektit “Shkupi 2014” kanë filluar të amortizohen dhe të myken. Mes tyre si më e shtrenjta me 8.28 milion euro përmendorja e “Luftëtarit në kalë”, njofton Alsat M.

Për mirëmbajtjen e tyre Qytetit të Shkupit shpenzon 50 mijë euro në vit. Nga Qyteti i Shkupit njoftojnë se për mirëmbajtje e përmendoreve është përgjegjëse kompania Beton, e cila në katër vitet e fundit, dy here radhazi ka lidhur kontrate dyvjeçare me Qytetin e Shkupit. Kontrata e fundit me këtë kompani do të mbarojë gjatë këtij viti.

Bëhet revizioni i projektit “Shkupi 2014”

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP