Kahremani është zgjedhur zëvendës i Gashit, Zejd Rexhepi sekretar gjeneral

Njëri nga fraksionet e Lëvizjes BESA, ku kryetar është Afrim Gashi, nbrëmë në selinë qendrore në Shkup e ka mbajtur mbledhjen e parë të Kryesisë Qendrore. Në këtë mbledhje u verifikua mandati 4-vjeçar i 34 anëtarëve të Kryesisë Qendrore, ndërsa u zgjodh edhe nënkryetari Lëvizjes dhe sekretari gjeneral.

Për nënkryetar u zgjodh deputeti i Lëvizjes BESA, Nexhbedin Kahremani, që një kohë të shkurtër ishte edhe u.d. Kryetar i Lëvizjes Besa, ndërkaq për sekretar gjeneral të lëvizjes u zgjodh Skender Rexhepi – Zejd, që deri tash e ka ushtruar detyrën e Sekretarit Organizativ në Lëvizjen Besa.

Në fund të mbledhjes u vendos që organet tjera partiake të zgjidhen në mbledhjen e ardhshme të Kryesisë Qendrore.

Më poshtë partia i ka dërguar emrat e anëtarëve të Kryesisë Qendrore të Lëvizjes BESA:

Admirim Aliti
Arben Labënishti
Bejtullah Demiri
Bekim Saliu
Bukurie Ahmeti – Emërllahu
Daim Luçi
Driton Sulejmani
Iljasa Veseli
Lulzim Aliu
Mazllam Osmani
Nafije Selmani
Nexhbedin Kahremani
Nexhmedin Bajrami
Njomza Imeri – Ismaili
Orhan Murtezani
Qemal Krosi
Rexhep Memedi
Rufat Alili
Samir Juskoski
Selda Aliji
Shaban Zendeli
Shenur Osmani
Shpend Tahiri
Skender Rexhepi – Zejd
Sulejman Odai
Telat Fetai
Zeqirija Ibrahimi

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP