Protesta para Qeverisë kundër ligjit të gjuhëve

Dhjetëra protestues janë mbledhur sot para Qeverisë në shenjë proteste kundër ligjit për përdorimin e gjuhëve. Ata porositën kryetarin e shtetit Gjorge Ivanov që të mos e dekretoj ligjin në fjalë.

Protesta po vazhdojnë të qeta dhe deri më tani nuk është vërejtur ndonjë incident, transmeton Alsat M. 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP