Kallëzime penale kundër katër personave për vjedhje dhe trafikim me armë

Kallëzime penale janë parashtruar kundër katër personave për shkak të vjedhjeve të rënda dhe trafikimit me armë, përcjell Portalb.mk. 

SPB Shkup ka parashtruar deri te Prokuroria themelore Publike, kallëzim penal kundër B.Z(27) për dyshim për tre vepra penale, më pas kundër A.J (23) dhe A.B. (25), të dyshuar për dy vepra penale, njëra për posedim pa leje dhe trafikim me armë dhe njëra për vjedhje të rëndë. Po ashtu është parashtruar kallëzim penal edhe kundër B.J. (57) i dyshuar për veprën penale armëmbajtje pa leje, trafikim me armë dhe materieve shpërthyese.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP