Një ëmbëlsirë e veçantë për ditën e dielë, tortë me spinaq

Përbërësit:
3 vezë
1 gotë sheqer
1 gotë të çajit vaj
1 gotë të çajit qumësht
1 Pluhur pjekje
100 gr spinaq
miell

 

PËR KREM
shllag krem.

Përgatitja:

Vezët dhe sheqerin derdhni në një enë të thellë. Përzieni me mikser rreth 5 minuta, pastaj ia shtoni qumështin dhe e vazhdoni përzierjën. Spinaqin pastroni dhe vendosni në blendar përmbi ia shtoni 1 gotë vaj vegjetal dhe e grimconi, përcjell Bordo.al. 

Miellin, pluhur pjekjën, spinaqin ia shtoni enës dhe e përzieni rreth 10 minuta. Glazurën e derdhni tek ena e pjekjës dhe e vëni në furrë për pjekje rreth 30 minuta. Pas pjekjës së tortës, merrni pak nga kjo torte me gotë të çajit. Me krem e derdhni shllag kremin dhe copat e tortës të grimcuar në midis.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP